Poznajmy się

Nazywam się Michał Ochal i chcę wspomóc Twoje działania na rynku nieruchomości

Dlaczego Ochal Inwestycje?

Moje relacje biznesowe to klucz do rentownych transakcji.

Wiedzę i doświadczenie rzeczoznawcy majątkowego wykorzystuję do prostego inwestowania w nieruchomości

Planując pracę jako rzeczoznawca majątkowy starannie przygotowałem ścieżkę edukacji i rozwoju kariery. Aby uczynić inwestowanie prostym, zdobywam wiedzę, pozyskuję kontakty branżowe i dbam, by zawsze być na bieżąco z rynkiem nieruchomości komercyjnych.

Wykształcenie

 • Tytuł Inżyniera Zarządzania – Politechnika Lubelska
 • Tytuł Magistra Finansów i Rachunkowości w specjalności Doradca Finansowy – UMCS w Lublinie
 • Ukończone studia podyplomowe Wycena Nieruchomości – SGH w Warszawie
 • Praktyki zawodowe rzeczoznawcy majątkowego – Emmerson Evaluation

Doświadczenie zawodowe

 • Asystent rzeczoznawcy majątkowego – Emmerson Evaluation
 • Specjalista, Corporate Actions – Citibank Europe PLC
 • Doradca klienta, Produkt Detal – PKO Bank Polski
 • Doradztwo inwestycyjne, pośrednictwo – we współpracy z Emmerson Evaluation

Doradztwo inwestycyjne, pośrednictwo

Kluczowym doświadczeniem związanym z rynkiem nieruchomości komercyjnych jest moja prywatna działalność doradcza. Prowadzę ją w ścisłej współpracy z Emmerson Evaluation – największą polską firmą na rynku profesjonalnych usług z zakresu wyceny nieruchomości.

W swojej karierze analizowałem informacje, wyceniałem nieruchomości i pośredniczyłem w transakcjach dotyczących:

 • gruntów inwestycyjnych,
 • powierzchni magazynowych,
 • obiektów i galerii handlowych,
 • powierzchni biurowych,
 • nieruchomości o charakterze usługowym.

Jako rzeczoznawca majątkowy specjalizuję się w nieruchomościach komercyjnych. Ale wspieram też projekty dotyczące przeanalizowania oraz pośrednictwa transakcyjnego na rynku mieszkań. Moje doświadczenie pozwala na sprawną i rzetelną ocenę potencjału inwestycyjnego nieruchomości.

Inwestor i bloger – niepubliczny rynek akcji

Częścią mojej sylwetki zawodowej jest doświadczenie na niepublicznym rynku akcji. Giełdą interesuję się od 2007 roku i z sukcesami inwestuję w dostępne instrumenty finansowe. Pasję przerodziłem w jeden z ważnych filarów mojej działalności rzeczoznawcy majątkowego. Doświadczenie z rynku finansowego pozwala mi na szerokie spojrzenie na nieruchomości.

Od dawna dzielę się wiedzą dotyczącą giełdy. Wraz z moim przyjacielem Kamilem Zielińskim stworzyłem blog Invest Journey (https://investjourney.pl/). Wspólną podróż po niepublicznym rynku akcji prowadzimy w sposób praktyczny. We wpisach blogowych pokazujemy nasze osiągnięcia i strategię opisaną konkretnym portfelem inwestycyjnym.

Proste inwestowanie w nieruchomości

Ochal Inwestycje to marka, którą wprowadziłem, by inwestowanie w nieruchomości uczynić prostym. Dzielę się wiedzą, ale całą „brudną robotę” analityka i eksperta zawsze biorę na siebie. Moją rolą jest ocena potencjału nieruchomości i wskazanie czy  będzie rentowną inwestycją.

Proste inwestowanie w nieruchomości to stabilny i pewny zysk. Rynek nieruchomości komercyjnych daje szansę pomnażania kapitału w sposób maksymalnie niezależny od zewnętrznych uwarunkowań. Inwestowanie w rynek mieszkaniowy pozwala na wysokie stopy zwrotu i bezpieczną przyszłość.

Nazywam się Michał Ochal, jestem rzeczoznawcą majątkowym. Jak mogę Ci pomóc?

Dzielę się wiedzą o inwestowaniu

Zapraszam do lektury tekstów, które przybliżają rynek nieruchomości.

Częste pytania

Michał Ochal – rzeczoznawca majątkowy. Jestem ekspertem nieruchomości komercyjnych. Zajmuję się analizą, wyceną i pośrednictwem. Moją misją jest czynić inwestowanie w nieruchomości prostym i bezpiecznym sposobem pomnażania kapitału.

Jestem magistrem Finansów i Rachunkowości w specjalności Doradca Finansowy (UMCS w Lublinie) oraz absolwentem studiów podyplomowych Wycena Nieruchomości (SGH w Warszawie). Posiadam dyplom rzeczoznawcy majątkowego.

Pracowałem w Citibank Europe PLC oraz PKO Banku Polskim w obszarze finansów. Ale filarem mojej działalności jest doradztwo inwestycyjne i pośrednictwo realizowane we współpracy z Emmerson Evaluation – największą polską firmą na rynku profesjonalnych usług z zakresu wyceny nieruchomości.

Od wielu lat zbieram doświadczenie jako inwestor niepublicznego rynku akcji, stale pomnażając wartość portfela inwestycyjnego. W dziedzinie nieruchomości od zawsze współpracuję z Emmerson – liderem profesjonalnych usług z tego obszaru. Prowadzę projekty we współpracy z architektami i pośrednikami nieruchomości. Jestem praktykiem nastawionym na stabilne zyski wypracowywane dla moich klientów.

Michał Ochal

Rzeczoznawca majątkowy